بازدید جمعی از دبیران و دانش آموزان دبیرستان سما از سد قشلاق

با همت مجموعه آب منطقه‌ای و دبیرستان سما دانش‌آموزان این دبیرستان از سد و تأسیسات قشلاق سنندج بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، این بازدید در راستای اجرای سیاست‌های حفاظتی و اطلاع‌رسانی در خصوص فرهنگ استفاده صحیح از منابع آب زیرزمینی به دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم دبیرستان سما شهرستان سنندج و آشنایی آنان با برنامه‌ها و فعالیت‌های طرح داناب صورت گرفت.

در این بازدید دانش‌آموزی، پس از ارائه گزارش توسط مهندس آرش شوکت‌یار در خصوص اهمیت سد، مدیریت و حفاظت از منابع آب و نحوه توزیع آب در شهرها و روستاها برای مصارف مختلف و ضرورت استفاده صحیح از آب در بخش صنعت و کشاورزی، مورد تأکید قرار گرفت.

مهندس شوکت یار همچنین از تک‌تک دانش‌آموزان به عنوان سفیران آب یاد کرد و بر اهمیت نقش این نوجوانان در اطلاع‌رسانی موضوعات یاد شده به والدینشان تأکید نمود.

روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، هر ساله در قابل اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی، ضمن عقد تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش استان، نسبت به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شیوه‌های مدیریت و مصرف صحیح آب اقدام می‌نماید.

مجریان این طرح در شرکت های آب منطقه‌ای، روابط عمومی‌ها می‌باشند. در این طرح معلمان پس از آشنایی با اهداف آن، نسبت به انتقال مفاهیم به دانش آموزان اقدام کرده تا با انجام این مهم سطح آگاهی دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان افزایش یابد.

در خاتمه این بازدید از مدیریت دبیرستان سما، دبیران و دانش‌آموزان پیشرو در اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی، طی اهدای لوح و هدیه، تقدیر گردید.

اضافه می‌نماید، این شرکت طی 4 سال گذشته در اجرای طرح داناب و گسترش سواد آبی موفق به اخذ رتبه اول در ارزیابی عملکرد شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران، در میان سایر شرکت‌های آب منطقه‌ای سراسر کشور گردیده است.

کد خبر: 1167
  تاریخ خبر : 1402/02/27